CSALÁDOMRÓL

Famíliánk történetét mindkét ágon a XVIII. század végéig tudjuk visszavezetni. Apai ágon református lelkészekről és a földet művelő gazdálkodókról tudunk. Anyai ágon színes a paletta: református, illetve katolikus felmenőink között a kovácsmestertől az állatorvosig, a császár vívómesterétől a párbaj-szabályokat lefektető báróig sokféle ember szerepel. Szüleim tizenévesen, a Németh László-féle kísérleti oktatásban tanuló diákokként találkoztak egymással. Diplomás, egész életükben az egyetemi szférában dolgozó, szorgalmas, odaadó, szerény emberek voltak, akik nagy gondot fordítottak két lányuk nevelésére. Emléküket egy dombormű őrzi a két évszázada működő hódmezővásárhelyi Bethlen Gábor Református Gimnázium pantheonjában.

Életem nagy adományának tekintem két fiam és öt unokám világrajöttét. Nagyszüleikhez hasonlóan a fiaim szintén kiváló, szorgalmas, családszerető emberek lettek. Életük párját szerencsésen választották, gyermekeiket nagy egyetértésben nevelik.

 

Váczi András adatlapja a LinkedIn-en

Dr. Váczi Tamás adatlapja a LinkedIn-en

PhD tézisei: University of Vienna

ODT adatlapja: Országos Doktori Tanács

Jelenlegi munkahelye: Wigner Fizikai Kutatóközpont

Unokák: Váczi Benedek, Pál Péter, Dóra, Róza Mária, Dániel


RÓLAM

Publikációim az MTMT adatbázisban

Az egyetemi oktatók és a doktori iskolai témavezetők számára kötelező a publikációk regisztrálása az MTMT adatbázisban. A hivatkozások alapján a rendszer automatikusan kiszámítja az egyéni Hirsch indexet, melynek értéke a megjelent munkáim alapján 2024. november 18-án: 8.

Témavezetői adatlapom a doktori.hu adatbázisban

Az ELTE Irodalomtudományi Doktori Iskolájában a 2014/2015. tanévre hirdethettem először, a 2022/2023. tanévre pedig utoljára a doktoranduszok számára kutatási-disszertációs témát. A központi adatbázisban elérhető adatlapom a vezetésemre bízott doktoranduszok adatai mellett az alábbi információkat, illetve a legfontosabb publikációim listáját tartalmazza.

Tudományág: irodalom- és kultúratudományok

Kutatási terület:

  • A digitális könyvtár kontextusa és szereplői
  • A jogszabályi környezet változásai
  • Könyvtárosképzés – a kompetenciák érvényessége
  • A digitális könyvtárak és internetes szolgáltatások menedzselése